Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Bóg wskrzesza miłosierdziem – po rekolekcjach dla młodzieży

Bóg wskrzesza miłosierdziem – po rekolekcjach dla młodzieży

parafia św. Brata Alberta Chmielowskiego w Świebodzicach

W ramach trzecich diecezjalnych rekolekcji, jeden z dni adresowany został dla młodzieży. Była to sobota 5 listopada. Młodzież nie zawiodła. Do Wałbrzycha przyjechało ponad 700 osób, w tym ponad 50 z naszej parafii. To więcej niż pierwotnie spodziewali się organizatorzy. Sala w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia wypełniła się do ostatniego miejsca.

Młodzi słuchali konferencji o Jezusie kochającym każdego człowieka, niezależnie od tego jak odwraca się od Boga. Nauki rekolekcyjne prowadził pallotyn, ks. Krzysztof Kralka. Jego świadectwo życia drogi do Jezusa zrobiły na młodzieży duże wrażenie.

Główny temat rekolekcji brzmiał: Bóg wskrzesza miłosierdziem. – Święty Paweł w Liście do Rzymian stwierdza: „Zapłatą za grzech jest śmierć”, mówił ks. Krzysztof Kralka. – Przez grzech umiera radość życia, nadzieja, poczucie bezpieczeństwa. Często nieuświadomioną konsekwencją grzechu są zepsute relacje i samotność. Współcześni umarli to ludzie żyjący poza Bogiem. Bo grzech jest przede wszystkim odrzuceniem Boga. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o całkowite odejście z Kościoła. Bardzo często jesteśmy wierzącymi i praktykującymi ludźmi, ale w wielu przestrzeniach naszego życia Bóg nie ma nic do powiedzenia. Każdy z nas ma w sobie obszary ziemi pogańskiej, które potrzebują dotyku Bożego miłosierdzia, aby powstały z martwych. Na rekolekcjach diecezjalnych przez głoszone Słowo i modlitwę staramy się otwierać na miłosierdzie, aby Bóg mógł nas uzdrawiać i wskrzeszać w nas to, co umarło – mówił rekolekcjonista.

Dodaj komentarz

Top