Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego

Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego

Namaszczenie chorych, kościół św. Brata Alberta Świebodzice

W czwartek w liturgii Kościoła wspominaliśmy Matkę Bożą z Lourdes. To także Światowy Dzień Chorego, który został ustanowiony przez papieża Jana Pawła II. Jest to wyjątkowy czas, kiedy podejmujemy refleksję nad cierpieniem. Jak przeżywamy z najbliższymi czas choroby i jak ich przygotowujemy przez sakrament chorych do spotkania z Bogiem w wieczności.

Chorzy są cząstką uprzywilejowaną w Kościele, ponieważ składają dar modlitwy za Kościół i dar cierpienia, który jest bardzo ważny, ponieważ przez cierpienie, przez krzyż dokonało się dzieło odkupienia ludzkości i chorzy, którzy wierzą i prowadzą życie duchowe mają udział w tym dziele zbawczym Chrystusa.

Chorzy, którzy w tym dniu przybyli do naszej świątyni i uczestniczyli w Eucharystii przyjęli sakrament namaszczenia, który leczy i wspomaga w cierpieniu. Więcej o sakramencie namaszczenia chorych można przeczytać w dziale sakramenty w naszej parafii.

Dodaj komentarz

Top