Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Duchowa adopcja dziecka poczętego 2018

Duchowa adopcja dziecka poczętego 2018

W poniedziałek 9 kwietnia br. świętowaliśmy uroczystość Zwiastowania Pańskiego, obchodzoną też jako Dzień Świętości Życia. Jest to szczególny dzień, w którym co roku wielu katolików podejmuje wielkie i szlachetne dzieło duchowej adopcji dziecka poczętego.

Duchowa Adopcja, Kościół Św. Brata Alberta, ŚwiebodzicePodczas wieczornej Eucharystii w naszej parafii 24 osoby podjęły się tego dzieła, mającego pomóc tym, których życie w łonie matki jest zagrożone, zarówno przez planowaną aborcję, jak przez uwarunkowania naturalne (np. różnego rodzaju choroby).

Duchowa adopcja dziecka poczętego, to 9 miesięczna modlitwa w intencji nienarodzonego dziecka, z prośbą, aby narodziło się w kochającej, szczęśliwej rodzinie. Modlitwa ta, jest swego rodzaju pomocą, szczególnie tam, gdzie to dziecko nie jest chciane, nie jest kochane.

Trwamy w okresie Wielkanocnym. Zmartwychwstanie to nowe życie, to dobry czas na Duchową Adopcję, polegającą na modlitewnym towarzyszeniu dziecku poczętemu w łonie matki – mówił w homilii ks. Mirosław Benedyk. Dzięki włączeniu się w taką modlitwę, sami możemy dużo zyskać, znajdując uznanie w oczach Boga. Kaznodzieja przypomniał też znaną w tradycji żydowskiej sentencję: „Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”.

Nie zmarnujmy tego czasu, ale skorzystajmy z danej nam przez Boga sposobności do budowania cywilizacji życia i czynienia bliźnim dobra i miłosierdzia.

Rota przyrzeczenia Duchowej Adopcji

Najświętsza Panno, Bogurodzico Maryjo, wszyscy Aniołowie i Święci. Wiedziony pragnieniem niesienia pomocy nienarodzonym, postanawiam mocno i przyrzekam, że od dnia… biorę w duchową adopcję jedno dziecko, którego imię jedynie Bogu jest wiadome, aby przez 9 miesięcy, każdego dnia, modlić się o uratowanie jego życia oraz o sprawiedliwe i prawe życie po urodzeniu. Amen.

Moimi zobowiązaniami adopcyjnymi będą:

  • jedna tajemnica różańca świętego
  • moje dobrowolne postanowienia
  • oraz poniższa codzienna modlitwa „Panie Jezu”, którą teraz po raz pierwszy odmówię

Modlitwa codzienna

Panie Jezu, za wstawiennictwem Twojej Matki, Maryi, która urodziła Cię z miłością, oraz za wstawiennictwem świętego Józefa, człowieka zawierzenia, który opiekował się Tobą po urodzeniu – proszę Cię w intencji tego nienarodzonego dziecka, które duchowo adoptowałam/łem, a które znajduje się w niebezpieczeństwie zagłady. Proszę, daj rodzicom miłość i odwagę, aby swoje dziecko pozostawili przy życiu, które Ty sam mu przeznaczyłeś. Amen.

Przydatną pomocą w modlitewnym trwaniu przy poczętym nowym życiu może stać się aplikacja na telefon.
Link do aplikacji
tutaj.

Adoptuj życie” to mobilny asystent osób, które podjęły „Duchową Adopcję Dziecka Poczętego”. Aplikacja stworzona przez Fundację Małych Stópek powstała, by w sposób nowoczesny i prosty poszerzać świadomość o rozwoju człowieka przed jego narodzeniem, przypominać o codziennej modlitwie, wzmacniać więź między modlącym się, a dzieckiem poprzez unaocznienie jego rozwoju i spersonalizowane wiadomości. Duchowy Rodzic ma dostęp do zdjęć USG, może posłuchać bicia serca dziecka i wczytać się w codzienne przesłanie malucha, który z radością opowiada o swoim świecie. Wszystko to sprawia, że modlącemu jest łatwiej wytrwać w 9-miesięcznym przyrzeczeniu, czyni to również z większą świadomością i zaangażowaniem. W pracach nad aplikacją pracował zespół profesjonalistów oraz mamy z całej Polski, które użyczyły autentycznych zdjęć USG. Obecna wersja działa w systemie Android.

Dodaj komentarz

Top