Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dodatkowe wytyczne dotyczące epidemii

Dodatkowe wytyczne dotyczące epidemii

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, nasza parafia stosuje zalecenia służb sanitarnych oraz zarządzenia rady stałej konferencji Episkopatu Polski.

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób.

Jednocześnie informujemy, że Biskup Świdnicki udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do dnia 29 marca 2020r. następującym wiernym:
a. osobom w podeszłym wieku,
b. osobom z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura, itp.),
c. dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym, którzy sprawują nad nimi bezpośrednią opiekę,
d. osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie biskup zachęca, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęca też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe. Zachęcamy do pozostania w naszych domach.

Planowana wizyta kanoniczna bp Adama Bałabucha w naszej parafii została odwołana.

Dodaj komentarz

Top