Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Długo wyczekiwana I Komunia Święta

Długo wyczekiwana I Komunia Święta

Każdego roku w maju i czerwcu tysiące dzieci przystępuje po raz pierwszy w życiu do Stołu Pańskiego. Tym razem z powodu epidemii dzieci przystąpiły po raz pierwszy do Komunii we wrześniu. Jest to szczególne przeżycie religijne, jedno z najważniejszych w życiu chrześcijanina.

Komunia św. jest spotkaniem z osobowym Bogiem pod postaciami Chleba i Wina. Gdybyśmy doceniali w pełni wartość tego spotkania to – jak pisała św. Teresa z Lisieux – „służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów”.

Dzień Pierwszej Komunii św. jest dla chrześcijanina jednym z najważniejszych w życiu. Rodzice, chrzestni czy krewni uczestniczący w uroczystości, nie powinni zaniedbywać okazji, aby razem z dzieckiem przystąpić w tym dniu do Stołu Pańskiego, ofiarowując Komunię św. w jego intencji. Od naszej roztropności w dużym stopniu będzie zależeć, jak dziecko przeżyje ten niezwykły dzień i jakie wspomnienia zachowa na całe życie.

Dodaj komentarz

Top