Strona Główna > Aktualności > Boże Ciało 2021

Boże Ciało 2021

Na ulice Świebodzic wyszły dzisiaj procesje eucharystyczne. W naszej parafii uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą o 9.30. Stamtąd wyruszyła procesja z Najświętszym Sakramentem zatrzymując się przy czterech ołtarzach przechodząc ulicami Mieszka Starego, Henryka Pobożnego, Piasta, Bolesława Krzywoustego i Księcia Bolka, i powróciła do kościoła, gdzie miało miejsce końcowe błogosławieństwo dla parafian i uczestników uroczystości.

Boże Ciało to święto mówiące o najważniejszej tajemnicy naszej wiary – o tajemnicy Eucharystii, pod której postacią Chrystus chciał z nami pozostać. Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.