Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Piłka Nożna: Ministranci starsi zostali Mistrzami Dekanatu

Piłka Nożna: Ministranci starsi zostali Mistrzami Dekanatu

Bartosz Nawojski

W decydującym o mistrzostwie meczu finałowym nasi starsi ministranci pokonali 3:1 odwiecznego rywala zza miedzy, czyli ministrantów z Dobromierza. Stawką meczu była przepustka na finały diecezjalne, które już 29 kwietnia odbędą się w Strzegomiu.

Wśród 7 parafii dekanatu Świebodzice, do turnieju eliminacyjnego w kategorii ministrantów starszych zgłosiły się tylko dwa zespoły. Wynikiem czego, do rozstrzygnięcia tytułu Mistrza Dekanatu Świebodzice, potrzebny był tylko jeden mecz.

Mecz rozgrywano w sobotę 22 kwietnia we wczesnych godzinach porannych na lokalnym boisku piłkarskim w Świebodzicach, przy krytej pływalni, a boisko było ze sztuczną murawą. Spotkanie zapowiadało się ekscytująco, ponieważ rok temu o tej porze piłkarze z Alberta ulegli dopiero po dogrywce lokalnemu rywalowi. Patrząc na przedmeczowe składy zespołów, zarówno u gospodarzy jak i gości mieliśmy po 3 zmiany w porównaniu z rokiem ubiegłym. To 50% zawodników zespołu, gdyż regulamin przewiduje liczbę zawodników 5 + 1. W obecności dekanalnego opiekuna Służby Liturgicznej dekanatu Świebodzice ks.  Mirosława Benedyka, który poprowadził zawody, zawodnicy przystąpili do decydującego meczu.

Wietrzna pogoda i niska temperatura powietrza nie sprzyjały rozgrywaniu spotkania, ale zawodnicy grali już w gorszych warunkach. Po wyrównanym początku meczu, do głosu doszli gospodarze, którzy przeprowadzili składną akcję, zakończoną strzałem, w ten sposób wyszli na prowadzenie. Strzelcem pierwszej bramki został Maciej Król, który w trybie pilnym został dołączony do składu z niższej kategorii wiekowej. Radość jednak nie trwała długo. Podrażnieni goście z Dobromierza po 4 minutach wyrównali na 1:1, strzelcem bramki Artur Grüner. I kiedy odliczano już sekundy do końca pierwszej połowy w ostatniej sekundzie w ekwilibrystyczny sposób – piętą, Bartosz Nawojski umieścił piłkę w siatce. Tak więc po pierwszej połowie ministranci ze Św. Brata Alberta prowadzili 2:1.

Po chwilowej przerwie rozpoczęła się druga połowa, w której to goście mieli za cel doprowadzić do remisu. Jednak mądra i taktyczna gra, a przede wszystkim skuteczna obrona gospodarzy nie pozwalały im na to. Świebodziczanie nastawiali się na grę z kontry jednocześnie murując dostęp do swojej bramki. Jedna z takich kontr przyniosła skutek. Okazję bramkową wykorzystał ponownie szóstoklasista Maciej Król, który ograł o siedem lat starszych obrońców gości. Dwubramkowa przewaga wniosła spokój w szeregi naszego zespołu, a goście z Dobromierza ruszyli do frontalnego ataku. Jednak bezskutecznie, gdyż w bramce świetnie się spisywał Maciej Biskup. Wynik się już utrzymał do końca spotkania i tym samym chyba po raz pierwszy w historii zostaliśmy mistrzami dekanatu w kategorii ministrantów starszych. Dlatego już za tydzień będziemy reprezentować dekanat w tej kategorii wiekowej na Diecezjalnych Mistrzostwach Służby Liturgicznej, które po raz XI odbywać się będą w Strzegomiu.

Ministranci Starsi:
Św. Brat Albert Chmielowski, Świebodzice – Św. Michał Archanioł, Dobromierz    3:1 (2:1)
bramki: 2x Maciej Król, Bartosz Nawojski – Artur Grüner.

Składy:
Świebodzice, par. Św. Brata Alberta: Maciej Biskup – Jakub Nawojski – Bartosz Nawojski – Maciej Król – Kacper Buczek – Jakub Nowak.

Dobromierz, par. Św. Michała Archanioła: Damian Haglauer – Damian Majchrzak – Artur Grüner – Marcin Kucharek – Dawid Domeradzki – Paweł Letko – Kacper Głodek

Jednak to nie koniec informacji. Na niedzielę (23.04) zaplanowany był drugi finał, tym razem w kategorii ministrantów młodszych, ale nasz rywal, ministranci wraz z ks. opiekunem Wiktorem Bednarczykiem z par. Św. Piotra i Pawła ze Świebodzic poddali mecz walkowerem. Zatem miło nam poinformować, że do Strzegomia na Mistrzostwa Diecezji pojadą nasze dwa zespoły. Przypomnijmy, że nasi młodsi ministranci będą bronić wicemistrzostwa diecezji, zdobytego dość niespodziewanie rok temu. A jak oceniają eksperci potencjał kadry jest wyższy niż rok temu. W razie czego przypomnijmy jeszcze, że zwycięzca rozgrywek diecezjalnych reprezentuje diecezje w Mistrzostwach Polski.

A oto szeroka kadra zawodników młodszych: Oliwier Zapłotny – Alex Błasz, Michał Szynalski, Gabriel Szklarczyk, Maciek Król, Kacper Nawojski.
Rezerwa: Wiktor Gesek, Wojtek Niziński, Krystian Sosgórnik, Ermelindo de Mercurio, Filip Gułaj, Dawid Wierzbicki, Igor Kostrzycki.

Życzymy im powodzenia i piłkarskich sukcesów. Módlcie się za nas. Początek zawodów 10.45, boiska OSIR Strzegom, ul. Mickiewicza 2.

2 thoughts on “Piłka Nożna: Ministranci starsi zostali Mistrzami Dekanatu

  1. Ciekawostka. Średnia wieku zawodników:
    Rok 2017 – Świebodzice 15,2 Dobromierz 18,6
    Rok 2016 -Świebodzice 15,5 Dobromierz 17,0

  2. Gratulacje dla Księdza ministrantów ☺dali radę pomimo nie sprzyjających warunków pogodowych.Tak sobie myślę,że Gratulacje należą się też ministrantom z Dobromierza mimo iż przegrali to mieli ducha walki.

Dodaj komentarz

Top