Strona Główna > Aktualności > Zdrapka Wielkopostna 2020 | Odkryj Jak Wielki Jest Post!

Zdrapka Wielkopostna 2020 | Odkryj Jak Wielki Jest Post!

Takiego Wielkiego Postu jeszcze nie miałeś. Podejmij wyzwanie. Wykonaj 40 zadań z korzyścią dla ducha i ciała. Odkryj Twój najlepszy Wielki Post! Zdrapka Wielkopostna odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Ciebie niezwykłe zadania. Odkryj je, przeczytaj i wykonaj!

Zdrapka Wielkopostna to 40 ćwiczeń dla ducha i ciała przeznaczonych na Wielki Post, umieszczonych na papierowej planszy zakrytej zdrapką.  Organizatorem akcji społecznej jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce. Pierwsza edycja zdrapki odbyła się w 2015 roku i miała kilkuset uczestników. W kolejnych latach zdrapka docierała już do tysięcy osób w Polsce i poza granicami kraju. Dotarła nawet do Kazachstanu, Chin oraz Australii. Każda edycja ma swoje specjalne przesłanie np. Miłosierdzie Boże, 300-lecie koronacji cudownego obrazu Matki Bożej w Częstochowie, 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

CEL ZDRAPKI WIELKOPOSTNEJ

Jej celem jest towarzyszyć Tobie tak, abyś przez 40 dni akcji odkrył inspirację do uporządkowania swojego życia. Mamy przekonanie, że uczestnicząc w tej akcji społecznej zrobisz pewny krok w kierunku szczęścia swojego, bliskich, a nawet lepszego świata. Czy można podołać 40 dniom ciągłych ćwiczeń? Przekonasz się, że tak! Nie jest intencją zdrapki, aby umartwiać się ponad swoje siły.  Chcemy wynieść z Wielkiego Postu jakąś korzyść. Dlatego zadania mają sugerować pewne akcenty, które są bardzo ważne w życiu każdego człowieka. Odkryj kolejną zdrapkę i wyzwól energię do działania.

CO ODNAJDZIESZ POD ZDRAPKĄ?

Codziennie odkryj jedną zdrapkę i przeczytaj zadanie. Podobnie jak w kalendarzu adwentowym, pod każdym dniem tej zdrapki czekają na Ciebie różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa. Wszystkie polecenia są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Proste zadania nie oznaczają wcale, że będą łatwe. Ale wierzymy, że podejmiesz wyzwanie razem z nami! Odkryj zdrapkę rodzinnie lub z przyjaciółmi. Razem jest raźniej. Pomyśl, kogo chcesz zaprosić do zdrapki już dzisiaj, a komu warto ją podarować przed Wielkim Postem!

W tablicę ze zdrapką będzie można się zapatrzeć w niedzielę 23 lutego i w środę 4 marca 2020
podczas każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.