Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Zdrapka Wielkopostna 2017 | Odkryj jak Wielki jest Post!

Zdrapka Wielkopostna 2017 | Odkryj jak Wielki jest Post!

Takiego Wielkiego Postu jeszcze nie miałeś. Podejmij wyzwanie. Wykonaj 40 zadań z korzyścią dla ducha i ciała. Odkryj Twój najlepszy Wielki Post! Zdrapka Wielkopostna odlicza kolejne dni od Środy Popielcowej do Wielkanocy. Codziennie pod zdrapką, czekają na Ciebie niezwykłe zadania. Odkryj je, przeczytaj i wykonaj!

Zdrapka Wielkopostna to indywidualne 40-dniowe rekolekcje dla każdego w trakcie trwania Wielkiego Postu w 2017 roku. Atrakcyjna forma zdrapki zachęca do lepszego przygotowania się na radość Chrystusowego Zmartwychwstania. Ćwiczymy więc swojego ducha, ale i podejmujemy refleksję nad swoim obecnym życiem, nad swoją codziennością. Począwszy od 1 Marca, od Środy Popielcowej aż do Poniedziałku Wielkanocnego pod każdym dniem na kalendarzu czekają różne niespodzianki, oczywiście z rodzaju takich które zaleca się w Wielkim Poście czyli będzie: jałmużna, post, modlitwa w duchu nowej ewangelizacji.

Ojczyzną Zdrapki Wielkopostnej jest Irlandia. W 2015 roku pojawiła się w Polsce i zafascynowała swoją prostotą tysiące uczestników. Zdrapka to pomysł na osobiste przygotowanie do Wielkanocy w natłoku codziennych spraw. A w każdym dniu można skupić się na małym fragmencie życia w drodze.

Organizatorem akcji jest Wspólnota Życia Chrześcijańskiego w Polsce, która jest świeckim światowym stowarzyszeniem katolickim działającym na prawie papieskim, ruchem inspirowanym duchowością św. Ignacego z Loyoli wyrosłym z Sodalicji Mariańskich.

Co znajdziesz pod zdrapką?
Wszystkie zadania są prosto sformułowane i w większości możliwe do wykonania natychmiast po odkryciu. Oto przykłady zadań z pierwszej i drugiej edycji kalendarza wielkopostnego: Nie marnuj dzisiaj wody, Unikaj „śmieciowego jedzenia”, Odmów 3 razy Ojcze nasz, Życzenia Świąteczne, Wyślij kartkę!

W treść zdrapki zostały wpisane ważne wydarzenia: 2017 rokiem św. Brata Alberta, Jubileusz 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki Bożej Częstochowskiej i setna rocznica objawień fatimskich. Tegoroczna szata graficzna również nawiązuje do znanego obrazu z Jasnej Góry.

Komu warto podarować Zdrapkę?
Rodzinom, bo integruje. Studentom, bo pasuje na lodówkę w akademiku. Więźniom, bo przełamuje rutynę dnia. Chorym, bo z wielu zadań płynie pocieszenie. Sportowcom, bo większość zadań można zrobić ćwicząc. Żołnierzom, policjantom i celnikom, bo w tym roku będzie także o Ojczyźnie! Katechetom i opiekunom, bo młodzież uwielbia zdrapki i zadania! Wszystkim!

Proste zadania nie oznaczają wcale, że będą łatwe do wykonania. Podejmij wyzwanie Zdrapki Wielkopostnej! Przyłącz się i oceń to sam! To będzie Twój najlepszy Wielki Post!

Serdecznie zapraszamy na profil na www.facebook.com/ZdrapkaWielkopostna, tam każdego dnia począwszy od Środy Popielcowej będą publikowane wideo komentarze.

W tablicę ze zdrapką będzie można się zapatrzeć w niedzielę 26 lutego i w środę 1 marca 2017
podczas każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła.

Dodaj komentarz

Top