Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > W Nowy Rok z wyjątkowym wizerunkiem Maryi

W Nowy Rok z wyjątkowym wizerunkiem Maryi

Świebodzicka wspólnota parafii św. Brata Alberta Chmielowskiego ma powody do radości i dumy. Dzięki talentowi i ciężkiej pracy łódzkich artystów, a także dzięki wsparciu hojnych parafian, boczny ołtarz nowo wybudowanej świątyni został wzbogacony o wizerunek Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Ten wyjątkowy projekt i jego znakomite wykonanie jest wynikiem współpracy Moniki Frątczak-Rodak, uzdolnionej graficzki i malarki, absolwentki Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz jej męża Sylwestra Rodaka. Prace nad dziełem prowadzone były w łódzkiej pracowni artystów, a następnie poszczególne jego elementy zostały przetransportowane do Świebodzic, gdzie zostały zespolone z tynkiem na bocznej ścianie wewnątrz kościoła.

Ks. proboszcz Daniel Szymanik wyraził swoje zadowolenie i podziękowania za wspólną pracę i zaangażowanie parafian: – Wizerunek Matki Bożej został ukończony, prace trwały przez tydzień. Docelowo na ścianie po lewej i prawej stronie od maryjnego wizerunku przewidziani są jeszcze aniołowie, którzy dopełnią całości. Wizerunek Maryi jest doświetlony i prezentuje się doskonale. Dla wielu parafian, a także dla mnie samego, to dzieło robi wyjątkowe wrażenie. Pięknie to wygląda, ludzie się ożywili, przychodzą do Matki Bożej, podziwiają i w sercu się modlą – relacjonował gospodarz parafii.

Warto wspomnieć o panu Jacku Pasiecznym, który odpowiadał za roboty budowlane i wykończeniowe prze realizacji projektu oraz o innych współtwórcach, którzy przyczynili się do tego realizacji zadania. Całość prac świadczy o wysokim poziomie artystycznym i rzemiosłowym, łącząc tradycję z nowoczesnością. To dzieło jest nie tylko artystycznym osiągnięciem, ale także świadectwem wiary i zaangażowania lokalnej społeczności.

Dodajmy, że główna autorka projektu Monika Frątczak-Rodak, poza pracą nad wizerunkiem Matki Bożej, ma na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, w tym ilustracje książkowe i prasowe, a także opracowania plastyczne scenografii i filmów animowanych. Jej wszechstronność i talent znajdują odzwierciedlenie nie tylko w sakralnych wnętrzach, ale także w szerszym świecie sztuki i designu.

Przypomnijmy, że łódzcy artyści w miejscowym kościele wykonali również ścianę frontową prezbiterium z wizerunkiem Jezusa Zmartwychwstałego, a także czternaście stacji drogi krzyżowej i inne zdobienia wewnątrz świątyni, którą w roku 2019 poświęcił bp Ignacy Dec.

Dodaj komentarz

Top