Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Termoizolacja dachu kościoła

Termoizolacja dachu kościoła

Termoizolacja dachu kościoła, par. Św. Brata Alberta w Świebodzicach

Przez pierwszy tydzień lipca w naszym kościele trwały prace budowlane związane z ociepleniem dachu. Z uwagi na obszerność powierzchni i załamań kątów nachylenia dachu prace wymagały szczególnej precyzji i ostrożności.

Materiał, jaki użyto w pracach izolacyjnych to pianka poliuretanowa (żywica i utwardzacz), która jest trwałym funkcjonalnym materiałem termoizolacyjnym, jak również stanowi izolację akustyczną. Nanosi się ją metodą bezpośredniego natrysku na daną powierzchnię.

Dzięki takiej izolacji świątynia w lecie nie powinna nagrzewać się tak szybko, a w zimie dłużej trzymać ciepło.

W związku tymi pracami, w tygodniu nadal Msze św. odprawiane są w Domu Parafialnym, a w niedzielę zapraszamy do kościoła.

 

Dodaj komentarz

Top