Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Światowy Dzień Misyjny – 2021

Światowy Dzień Misyjny – 2021

24 października 2021 r. Kościół na wszystkich kontynentach – zarówno w krajach bogatych, jak i biednych – obchodzi Światowy Dzień Misyjny. Dzień ten w Polsce znany pod nazwą – Niedziela Misyjna. W tym roku towarzyszy jej hasło „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”. Tego dnia we wszystkich kościołach i kaplicach świata katolicy swoimi modlitwami i ofiarami materialnymi będą wspomagać młode i biedne Kościoły na terytoriach misyjnych.

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary to serce misyjne działalności Kościoła. Dzięki tej organizacji, założonej w 1822 r., Twoja pomoc duchowa i materialna dociera do wszystkich zakątków misyjnego Kościoła.

Światowy Dzień Misyjny (przedostatnia niedziela października) to szczególny czas powszechnej troski o misjonarzy i o dzieło ewangelizacji.

„Wszystko, co otrzymaliśmy, wszystko czym obdarował nas Pan, dał nam, byśmy to dobrze wykorzystali i przekazali bezinteresownie innym”.

/Papież Franciszek/

 

Dodaj komentarz

Top