Jesteś tutaj
Strona Główna > Polecamy > Różaniec do Granic – narodowa modlitwa różańcowa

Różaniec do Granic – narodowa modlitwa różańcowa

W sobotę 7 października cała Polska zostanie otoczona granicą różańcową. W akcji „Różaniec do granic” udział wezmą wszystkie 22 diecezje położone przy granicach naszego kraju, w tym nasza diecezja świdnicka.

Celem akcji jest otoczenie Polski różańcem i wybłaganie u Boga nawrócenia Polaków, a także innych narodów. Modlitwa różańcowa na granicach jest odpowiedzią na prośbę Matki Bożej o codzienne odmawianie różańca, które wyraziła 140 lat temu w Gietrzwałdzie, a następnie w Fatimie.

Jak informują organizatorzy na modlitwę „Różaniec do granic” zaproszeni są wszyscy ludzie dobrej woli, którym leży na sercu dobro Polski. 7 października o godzinie 11.00 w jednym z 319 kościołów „stacyjnych”, rozmieszczonych wokół granicy Polski, można stanąć razem z wiernymi i wziąć udział w tym wydarzeniu poprzez Eucharystię oraz nabożeństwo maryjne, które zostało przygotowane przez Komisję Kultu Bożego i Dyscyplinę Sakramentów Episkopatu Polski specjalnie na to wydarzenie. O godz. 13.00 będzie wymarsz z kościołów „stacyjnych” w kierunku fizycznej granicy Polski.

To inicjatywa ludzi świeckich, ale zaangażował się w nią i coraz bardziej angażuje Kościół katolicki. Biskupi przyjęli koncepcję, wspólnie stworzyliśmy program, w ostatnią niedzielę w parafiach odczytywany był komunikat sekretarza Konferencji Episkopatu Polski zachęcający do wzięcia udziału w tej inicjatywie. W wielu miejscach biskupi sami staną na granicach. To wydarzenie absolutnie bezprecedensowe na skalę światową. Jeszcze nikt nigdy w żadnym kraju nie zorganizował czegoś takiego, by ludzie stawali wzdłuż granicy państwa i się za nie modlili.

W naszej diecezji zostało wyznaczony  11 kościołów stacyjnych, w których odbędzie się akcja „Różaniec do granic”.

Kościoły Stacyjne:

1. Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie (coroczna pielgrzymka Róż Różańcowych)
2. Parafia pw. Chrystusa Króla w Głuszycy (kaplica św. Józefa)
3. kościół pw. św. Michała Archanioła w Mieroszowie (dekanat Głuszyca)
Do kościoła w Mieroszowie organizowany jest wyjazd przez par. Św. Mikołaja w Świebodzicach. Chętni którzy chcieliby wziąć udział proszeni są o kontakt z parafią.

4. kościół pw. św. Doroty w Radkowie (dekanat Nowa Ruda, dekanat Nowa Ruda-Słupiec)
5. kościół pw. św. Bartłomieja w Kudowie-Zdrój (Czermna)
6. kościół pw. św. Anny w Zieleńcu (dekanat Kudowa i Bystrzyca Kłodzka)
7. kościół św. Michała Archanioła w Kamieńczyku (dekanat Międzylesie)
8. kościół pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bolesławowie (dekanat Lądek-Zdrój)
9. kościół pw. Narodzenia NMP w Lądku Zdroju
10. kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Złotym Stoku (dekanat Kamieniec Ząbkowicki)
11. Schronisko pod Śnieżkiem

Więcej informacji na stronie diecezji świdnickiej i oficjalniej stronie akcji.

Dodaj komentarz

Top