Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rodzinny opłatek z ministrantami

Rodzinny opłatek z ministrantami

Parafia Alberta Świebodzice Opłatek

Wspólnota naszych ministrantów wszystkich stopni, wraz ze swoimi rodzicami, księdzem opiekunem i ks. proboszczem spotkała się, aby wspólnie dzielić radość z narodzenia Jezusa Chrystusa, dumę z służby przy ołtarzu Pańskim, a także ubogacić się nawzajem swoją obecnością.

Na początku odczytana została Ewangelia o Narodzeniu Pańskim, nasi księża złożyli okolicznościowe życzenia, wszyscy przełamali się opłatkiem w geście jedności i pokoju. Następnie wszyscy wspólnie kolędowali. Jak w każdym miesiącu najgorliwsi ministranci zostali nagrodzeni, a także wyróżniono najgorliwszych kandydatów na ministrantów, którzy w IV kwartale mijającego roku byli najlepsi. Nie zabrało okolicznościowych potraw wigilijnych oraz ciast i smakołyków, które przygotowali rodzice naszych ministrantów. Wszystkim, którzy się przyczynili do tego przemiłego spotkania składamy serdeczne Bóg zapłać.

Mamy nadzieję, że wspólnota Służby Liturgicznej będzie nadal się powiększać, ale przede wszystkim, że wszyscy ministranci przez swoją posługę przy Ołtarzu będą się uświęcać i zbliżać się do Chrystusa.

Dodaj komentarz

Top