Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje – Od niedzieli parafialne od poniedziałku szkolne

Rekolekcje – Od niedzieli parafialne od poniedziałku szkolne

Przeżywamy kolejny Wielki Post. Jest to czas przygotowania do Świąt Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa, a zarazem czas wyciszenia, pokuty i nawrócenia. Kolejny raz rozważamy Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie.

Wielu z nas czuje gorycz krzywdy, niesprawiedliwości, biedy, wyzysku, bezrobocia, choroby, samotności. Ponadto dochodzą jeszcze nasze słabości, grzechy, wady, złe przyzwyczajenia. To wywołuje często bezmiar cierpienia, lęku, bezradności. A przecież chrześcijanin to człowiek radości i nadziei. Czas powrócić do Boga! Czas uporządkować sprawy swojego sumienia. Czas umocnić swoją więź z Chrystusem.

Niech w przeżywaniu tej prawdy pomogą nam Rekolekcje Wielkopostne, które już od niedzieli 26 marca rozpoczynamy w naszej parafii. W kościele nauki głosić będzie o. Mirosław Grakowicz CSsR, redemptorysta, kustosz sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie. Natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 2 dla dzieci i młodzieży nauki poprowadzi ks. Arkadiusz Harbar, wikariusz par. Wniebowzięcia NMP w Szczawnie – Zdroju.

Zapraszamy wszystkich do udziału w tych rekolekcjach i życzymy owocnych i pięknych przeżyć.

Oto plan rekolekcji:

REKOLEKCJE PARAFIALNE

niedziela – 26 marca 2017
godz. 800 – Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 930 – Msza św. z nauką dla dorosłych
godz. 1045 – Msza św. z nauką dla dzieci
godz. 1200 – Msza św. z nauką dla dorosłych
godz. 1800 – Msza św. z nauką dla dorosłych

poniedziałek, wtorek, środa – 27 marca 2017
godz. 900 – Msza św. z nauką dla dorosłych

godz. 1800 – Msza św. z nauką dla dorosłych

SPOWIEDŹ REKOLEKCYJNA DLA WSZYSTKICH
od godz. 800 – do godz. 900 – spowiedź rekolekcyjna

od godz. 1600 – do godz. 1800 – spowiedź rekolekcyjna


REKOLEKCJE SZKOLNE

poniedziałek, wtorek, środa – 27-29 marca 2017
3 godzina lekcyjna (9.50 – 10.35) Szkoła Podstawowa, klasy I-III

4 godzina lekcyjna (10.50 – 11.35) Szkoła Podstawowa, klasy IV-VI
5 godzina lekcyjna (11.45 – 12.30) Gimnazjum, klasy I-III

Dodaj komentarz

Top