Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Rekolekcje dla młodzieży męskiej w seminarium

Rekolekcje dla młodzieży męskiej w seminarium

Klerycy III roku Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy, pod hasłem „Idźcie i głoście” przygotowali rekolekcje dla tych, którzy chcieli poznać życie seminarium od wewnątrz.

Czas spędzony w seminarium ma na celu pomóc tym młodym ludziom doświadczyć obecności i miłości Boga oraz kształtować swoje charaktery, odkrywać piękno człowieczeństwa i pobudzać do rozeznawania powołania kapłańskiego i odważnego pójścia za głosem Chrystusa, który wzywa wielu do tej pięknej, ważnej i bardzo potrzebnej posługi.

W tym roku temat rekolekcji powołaniowych został zaczerpnięty z hasła duszpasterskiego roku „Idźcie i głoście”. W konferencjach dla przybyłych gości podjęto tematykę niezbędnej do głoszenia wiary, otwarcia się na na łaskę przez chrzest i dawania świadectwa, które jest nieodłącznym elementem głoszenia Słowa.

W nawiązaniu do podjętych treści nastolatkowie, którzy na trzy dni zamieszkami w świdnickim seminarium, modli w grupach przedyskutować temat swojej obecności w Kościele. Mieli również za zadanie w artystyczny sposób przedstawić temat wiary.

Doświadczenie codziennego życia kleryków każdego roku przyciąga młodych mężczyzn, którzy zastanawiają się nad swoją życiową drogą. W tym roku za murami przy pl. Wojska Polskiego 2 pozwoliło się zamknąć aż 40 młodzieńców. Ich rekolekcje zakończyły się w niedzielę Mszą św. z biskupem Ignacym Decem. W nawiązaniu do Liturgii Słowa, biskup świdnicki podkreślił, że każdy z nas ma być solą ziemi, powinien więc ułatwiać innym poznanie Boga, a przy tym troszczyć się o wartości, takie jak: prawda, dobro, czystość i życzliwość. Główny celebrans zachęcał także do odpowiedzialności i wytrwałości w podjętych decyzjach. 

W tym roku nasz dekanat reprezentowali uczniowie III klasy gimnazjum pochodzący z parafii MB Królowej Polski na Cierniach: Krystian Pilch i Kamil Falaciński.

Dodaj komentarz

Top