Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Konkurs dla świętych i błogosławionych

Konkurs dla świętych i błogosławionych

Przegląd Świętych, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Z okazji zbliżającej się wigilii Wszystkich Świętych w naszej parafii w ostatnią niedzielę października zorganizowano uroczystość, mającą przybliżyć najmłodszym postaci świętych, których zarówno życie, jak i wyznaczona przez Boga misja może stać się wzorcem na ich własnej drodze do świętości.

Na zaproszenie ks. Mirosława odpowiedziała grupa dzieci. Każde z nich przebrało się za świętego lub anioła i dumnie się prezentowało się na schodach w prezbiterium. Święci zgodnie ze swoją hagiografią posiadali charakterystyczne atrybuty, po których staraliśmy się ich rozpoznać. Nie było jednak łatwo, bo jak tu rozpoznać św. Filomenę? Ale takich świętych jak św. Siostrę Faustynę, czy św. Agnieszkę to chyba każdy rozpoznał od razu. Wśród wszystkich przebranych dzieci najefektowniej zaprezentował się uczeń kl. IV, Szymon Zawionka, który wystąpił jako św. Jan Paweł II i to on został zwycięzcą Pierwszego Przeglądu Świętych i Błogosławionych w świebodzickiej parafii Św. Brata Alberta.

Tego typu wydarzenia  w naszym kraju są coraz popularniejsze i stają się katolicką alternatywą dla przybyłego z USA Halloween. I choć nie taki cel przyświeca ich organizatorom, będąc odtrutką na gloryfikowaną kulturę śmierci, cieszą się dużym uznaniem rodziców, którzy swoje pociechy przebierają za osoby wyniesione na ołtarze.

Dodaj komentarz

Top