Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie – I Komunia Święta

Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie – I Komunia Święta

I Komunia Święta, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

W niedzielę Zesłania Ducha Świętego, kończącą okres wielkanocny  w naszym kościele parafialnym  na Mszy św. o godz. 9.30, grupa 67 dzieci  po raz pierwszy przystąpiła do Sakramentu Eucharystii. Dzień wcześniej z bijący sercem i olbrzymią tremą dzieci także po raz pierwszy uklęknęły przy kratkach konfesjonału, aby spotkać się z Bogiem, w Sakramencie Pokuty i Pojednania.

Pierwsza Komunia to wydarzenie, do którego  dzieci przygotowywały się sumiennie przez cały rok, dlatego pełne emocji oczekiwały na przyjęcie Pana Jezusa do swego serca. Uroczystość rozpoczęła się na placu przed przed kościołem, gdzie ks. proboszcz Daniel Szymanik powitał i pobłogosławił wszystkie dzieci. Następnie błogosławieństwa udzielili im rodzice i w uroczystej procesji wszyscy weszli do kościoła.

Cała uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej uśmiechów i wzruszeń. W homilii ks. proboszcz mówiąc do rodziców przypomniał słowa Jezusa: – Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie, do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie Na zakończenie dzieci podziękowały pani katechetce Teresie Sikorskiej, rodzicom, księżom  za przygotowanie ich do sakramentu Pierwszej Komunii Świętej.

Teraz przez okres tygodnia dzieci będą przychodzić na nabożeństwa ubrane w stroje komunijne, w których przyjmowały komunię. Biały Tydzień symbolizuje czystość duchową, gotowość do przyjęcia sakramentu i podtrzymuje nastrój święta, dlatego ważne jest, by podkreślić to uroczystym strojem komunijnym. Obowiązuje w tym czasie nawet ten sam ceremoniał. Biały Tydzień jest też doskonałą okazją, by przyzwyczaić dzieci do prawidłowego i świadomego uczestnictwa w Eucharystii.

Zwieńczeniem tego wydarzenia będzie pielgrzymka do Wambierzyc. Tam 10 czerwca  przed  obliczem Matki Bożej Wambierzyckiej dzieci i rodzice podziękują za dar Eucharystii i będą prosić o dalsze łaski dla rodzin oraz całej wspólnoty parafialnej.

>>> Galeria zdjęć – I Komunia Św. 2017 <<<

Dodaj komentarz

Top