Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Poświęcenie wieńca adwentowego

Poświęcenie wieńca adwentowego

W pierwszą niedziele adwentu został poświęcony wieniec adwentowy. Jest on wymownym symbolem czasu adwentu. Światło wskazuje drogę, rozprasza ciemności, usuwa lęk i stwarza poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty.

Światło jest znakiem obecności Chrystusa “Światłości Świata”. Światło czterech kolejnych świec adwentowych ma nas doprowadzić stopniowo do prawdziwego “Światła” wschodzącego w Boże Narodzenie. Zielone gałązki są symbolem nadziei, zwyciężającej śmierci. Prośmy o Boże błogosławieństwo i pomoc, byśmy dobrze przeżyli ten czas Adwentu. Poświęcenia wienica dokonał ks. Daniel Szymanik – proboszcz parafii.

W homilii rozpoczynającej nowy okres liturgiczny ks. Wojciech Oleksy zwrócił uwagę na to, ze adwent to okres oczekiwania na przyjścia Pana. Ale przede wszystkim jest to czas odkrywania Jego obecności i Jego przychodzenia.

W odkrywaniu przychodzenia Pana pomagają nam Roraty na które serdecznie zapraszamy. W naszej parafii Msze św. roratnie dla dzieci będą od poniedziałku do soboty o godz. 17.00

Dodaj komentarz

Top