Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Poświęcenie wieńca adwentowego

Poświęcenie wieńca adwentowego

W pierwszą niedziele adwentu został poświęcony wieniec adwentowy. Jest on wymownym symbolem czasu adwentu. Światło wskazuje drogę, rozprasza ciemności, usuwa lęk i stwarza poczucie bezpieczeństwa i wspólnoty. Jest ono również znakiem obecności Chrystusa “Światłości Świata”. Światło czterech kolejnych świec adwentowych ma nas doprowadzić stopniowo do prawdziwego “Światła” wschodzącego w Boże Narodzenie. Zielone gałązki są symbolem nadziei, zwyciężającej śmierci. Prośmy o Boże błogosławieństwo i pomoc, byśmy dobrze przeżyli ten czas Adwentu.

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do soboty na RORATY o godz. 17:00, czyli Msze św. ku czci NMP. Prosimy, aby dzieci przynosiły ze sobą lampiony.

Dodaj komentarz

Top