Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Parafialne Rekolekcje Wielkopostne 2021

Parafialne Rekolekcje Wielkopostne 2021

W dniach od 6 do 9 marca w naszej parafii odbyły się wielkopostne ćwiczenia duchowe, które prowadził ks. Sebastian Kochera.

Czas rekolekcji, to czas zastanowienia się nad sobą i nad swoim życiem. Warto zatrzymać się na chwilę, wyciszyć i zamyślić. Spotkać Boga i spotkać się sam na sam ze sobą. Trzeba wyjść na pustynię, bo tam jest cisza, spokój i milczenie. Wtedy można usłyszeć siebie.

Rekolekcje wielkopostne to taki szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. Jest to czas próby, czas lekcji i nauk, kiedy uczymy się roztropności, mądrości ducha i stajemy się lepsi. Czas rekolekcji jest bardzo znanym aktem pokutnym w Kościele od wieków – aktem duchowych ćwiczeń. Dlatego rekolekcje odprawiają wszyscy: papież, biskupi, kapłani, zakonnicy i zakonnice, małżonkowie, rodzice, dziadkowie, studenci, uczniowie, osoby chore i niepełnosprawne, osoby samotne i rozwiedzione… Kościół naucza i przygarnia wszystkie owieczki rozproszone na całym świecie.

Mamy nadzieję, że kazania i katechezy, które głosił ks. Sebastian przyniosą duchowe owoce w sercach naszych parafian.

Dodaj komentarz

Top