Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Osioł, kozioł i owce czyli żywa szopka

Osioł, kozioł i owce czyli żywa szopka

Żywa szopka, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Po raz pierwszy w historii naszej parafii, podczas świąt Bożego Narodzenia przy naszym kościele pojawili się wyjątkowi goście, którzy zamieszkali w specjalnie przygotowanej stajence.

Mowa o ośle, dwóch owieczkach, baranie i koźle. Żywe zwierzęta i szopa, wspaniale obrazują warunki w jakich na świat przyszedł Pan Jezus.

Zwierzęta cieszą się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych parafian, którzy z zaciekawieniem przychodzą odwiedzić, pooglądać, a nawet nakarmić udomowione zwierzęta. Osioł bardzo lubi jeść sałatę, owies, czy marchew. Owce zajadają się burakami czy ziemniakami. Koza je głównie siano i trawę. Koza może być też wybredna, albo nie ostrożna i zjadać wszystko, nawet tego, co nie może. W zimie jednak najchętniej zwierzęta jedzą siano.

„Bydełko” zostało przywiezione do nas na okres świąteczny, dzięki staraniom księdza proboszcza. Serdecznie wszystkich zapraszamy do odwiedzin takiej naszej żywej szopki. Pamiętajmy jednak, że żadne spotkanie ze stworzeniem, nie zastąpi spotkania ze Stwórcą.

Naszą parafialną stajenkę odwiedziło już wielu parafian, a także ks. biskup Ignacy Dec czy pan burmistrz Bogdan Korzuchowicz.

Dodaj komentarz

Top