Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Odpust parafialny i bierzmowanie 2023

Odpust parafialny i bierzmowanie 2023

We wspomnienie św. Brata Alberta, oddali cześć patronowi parafii, przyjęli sakrament dojrzałości chrześcijańskiej, a biskup podziwiał piękno wybudowanego się kościoła.  

Jeszcze przed rozpoczęciem Mszy świętej głos zabrał przewodniczący Rady Parafialnej Zdzisław Pantal, który przedstawił zaproszonemu na wydarzenie bp. Ignacemu Decowi postępy prac upiększających świątynię.

– W ostatnim czasie zakończyliśmy misterną realizację drogi krzyżowej. Dokonaliśmy zakupu dwóch konfesjonałów, w trakcie realizacji jest trzeci – o podwyższonym komforcie odbywania rozmów. W oknach świątyni pojawiły się kolejne witraże, w tym Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca, bł. ks. Jerzego Popiełuszki, bł. kard. Stefana Wyszyńskiego, czy bł. Karolinę Kózkównę. Położono posadzkę na chórze i zainstalowano na mim stalowe barierki, które wkrótce zostaną wypełnione hartowanym szkłem. Wykonano także wiele mniej widocznych prac budowlanych, w tym pomieszczenia duszpasterskie w piwnicy kościoła – relacjonował oddany parafianin. Słowo powitania wybrzmiało również od ks. kan. Daniela Szymanika, proboszcza miejscowej wspólnoty od 11 lat.

W wygłoszonej homilii bp Ignacy Dec przybliżył zgromadzonej młodzieży postać św. Brata Alberta Chmielowskiego, który jako znakomity, wykształcony i utalentowany malarz poświęcił się ludziom ze społecznego marginesu. – Był wrażliwy na ludzką biedę i głód. Zasłynął z wielkiego miłosierdzia jakie miał do ludzi – mówił biskup senior.

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło blisko 70 kandydatów, nie tylko z miejscowej parafii, ale także z sąsiedniej wspólnoty Matki Bożej Królowej Polski z Cierni, nad którymi pieczę trzymał obecny na Mszy św. ks. proboszcz Zdzisław Wojtowicz.

Więcej zdjęć na parafialnym Facebooku.

Dodaj komentarz

Top