Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowe Stacje Drogi Krzyżowej

Nowe Stacje Drogi Krzyżowej

W naszej świątyni przed zakończeniem roku zostały oddane kolejne stacje Drogi Krzyżowej. W naszym kościele mamy 7 stacji.

Droga Krzyżowa wykonana w technice malowidła na tynku strukturalnym. Kolorystyka jest spójna z przedstawienie Chrystusa Zmartwychwstałego w prezbiterium kościoła.

Forma graficzna Drogi Krzyżowej to ekspresyjny rysunek i abstrakcyjne tło, które pozwala umiejscowić rozważane sceny zarówno w przestrzeni Jerozolimy z czasów Jezusa, jak i tu, i teraz w samym środku współczesnego osiedla. Przyjęta forma graficzna wykracza poza „standardowe” przedstawienia Męki Pańskiej, stwarza przestrzeń dialogu. Każda ze stacji może być tutaj postrzegana jako autonomiczne dzieło, w rzeczywistości jest jednak ćwiczeniem duchowym, które powinno prowadzić w wewnętrzny wymiar modlitwy serca.

Przekaz obrazu wzmocniony jest przy każdej stacji tekstem z objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Te krótkie zdania, pytania mogą być początkiem naszych rozważań. Konfrontują z tym co w naszym życiu trudne i bolesne, czego się wypieramy, od czego uciekamy.

Dodaj komentarz

Top