Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nowe obostrzenia ws. Mszy świętych

Nowe obostrzenia ws. Mszy świętych

parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich wiernych, duszpasterstwo parafii  ogranicza liczbę uczestniczących w obrzędach liturgicznych do 5 osób.

W związku z epidemią koronawirusa organy państwowe zdecydowały, że we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym od dnia 25 marca do 11 kwietnia br. nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób, nie licząc osób sprawujących posługę. Parafia informuje wiernych o tym fakcie, zwłaszcza w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia. Zaleca się, by w Mszach św. uczestniczyły przede wszystkim osoby związane z zamówioną intencją mszalną.

Informujemy, że kościół jest otwarty przez cały dzień i udostępniony do indywidualnej modlitwy. Wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 5 osób. Już niebawem będzie uruchomiana transmisja internetowa Mszy św. z naszego kościoła.

Ufajmy, że dzięki modlitwie oraz wysiłkom nas wszystkich, jak najszybciej będziemy mogli cieszyć się na nowo wspólną celebracją w kościele. W tym bardzo trudnym czasie ogarniamy wszystkich naszą modlitwą, zwłaszcza osoby starsze, chore i samotne. Równocześnie zachęcamy do solidarnego podejmowana uczynków miłosiernych wobec osób potrzebujących.

Dodaj komentarz

Top