Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Niedziela Palmowa u Św. Brata Alberta

Niedziela Palmowa u Św. Brata Alberta

Wielki Tydzień rozpoczyna się Niedzielą Palmową. Nazwa ta tłumaczy się palmami i kwiatami, rzucanymi pod nogi Zbawiciela podczas uroczystego Jego wjazdu do Jerozolimy na krótko przed Męką.

Niedziela jak każda inna, inna bo niezwykła pełna dostojeństwa i zadumy to niedziela Pana i osiołka niedziela entuzjazmu zwiastującego zdradę, dzień jerozolimskiej euforii wypełniającego się objawieniem, które wypełnia się do końca niedziela radości i smutku dzień szumiącej palmy kołyszącej się dumnie na wietrze dzień płaszcza tworzącego dywan na drodze Pana to ten dzień, który nazywamy Niedzielą Palmową ta niedziela jest też moja wtapiam się w miłość Boga.

Podczas wszystkich Mszy św. dokonano poświęcenia palm. Odczytana została ewangelia o uroczystym wjeździe Jezusa do Jerozolimy. Liturgia w sposób uroczysty miała miejsce na Mszy Św. o godz. 10.45 z udziałem naszych najmłodszych parafian.

Dodaj komentarz

Top