Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Najlepsi na Roratach 2016

Najlepsi na Roratach 2016

Roraty 2016, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W tym roku 22 razy spotykaliśmy się na Mszach św. roratnich, aby wspólnie i owocnie przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego.

333W adwentowych rozważaniach towarzyszyła nam postać Matki Bożej Częstochowskiej. W okolicznościowych homiliach wspólnie z ks. wikariuszem dzieci poznawały bogatą historię jasnogórskiego klasztoru ojców paulinów i losy Częstochowskiej Ikony Matki Bożej Królowej Polski. Rozważaniom towarzyszyła piosenka przewodnia pn: Mama Królowa z repertuaru Arki Nowego.
W ostatni dzień rorat 23 grudnia, dzieci które uczestniczyły najgorliwiej i zgromadziły wypełnione plansze z medalionami i wotami (których rozdano 100 szt.), otrzymały pobłogosławioną i poświęconą miniaturę ikony Jasnogórskiej Pani.

Warto zaznaczyć, iż na każdą Mszę roratnią dzieci przynosiły własnoręcznie wykonane kwiatki dla Matki Bożej, na których zapisywały swoje intencje. Kwiatki były mocowane przy okolicznościowym banerze, a po roratach zostaną odesłane na Jasną Górę jako wotum wdzięczności.

Wśród dzieci pielgrzymował żłóbek z małym Jezusem. Na naszych modlitewnych spotkaniach nie brakowało także słodkich „pocieszkajek”, które otrzymywały dzieci przygotowujące kwiatki z intencjami.

♦ Piosenki roratnie 2016

♦ Serwis roratni Gościa Niedzielnego

Dodaj komentarz

Top