Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Na drodze do święceń kapłańskich. Przystanek Świebodzice.

Na drodze do święceń kapłańskich. Przystanek Świebodzice.

ks. Wojciech Oleksy - akolita, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Miło nam powitać księdza akolitę Wojciecha Oleksego, który został skierowany na praktykę akolicką do naszej wspólnoty parafialnej.

Praktyka akolicka to jedna z dwóch praktyk duszpasterskich jakie klerycy naszego seminarium odbywają w parafiach naszej diecezji, na drodze do sakramentalnego kapłaństwa. Ks. akolita Wojciech Oleksy jest na 5 roku studiów filozoficzno-teologicznych Wyższego Seminarium Duchownego w Świdnicy. Podczas praktyki nasz alumn przede wszystkim będzie próbować swoich sił na katechezie, w kancelarii i w pracy z grupami parafialnymi. Jako akolita podczas liturgii będzie przede wszystkim rozdawać Komunię św. Niebagatelne znaczenia ma także poznanie księży i atmosfery na plebanii. Ksiądz kleryk pochodzi z parafii św. Józefa Oblubieńca NMP w Wierzchosławicach i będzie z nami do 25 września. Do tego czasu postaramy się przedstawić wywiad z naszym praktykantem.

Wiernym polecamy modlitwom kleryka Wojciecha, aby mógł dobrze i owocnie przygotować się do święceń kapłańskich.

Dodaj komentarz

Top