Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Nasi ministranci powalczą w pływackich Mistrzostwach Dolnego Śląska

Nasi ministranci powalczą w pływackich Mistrzostwach Dolnego Śląska

Pływalnia

W sobotę nasi ministranci po raz pierwszy w historii naszej parafii wezmą udział V Mistrzostwach Diecezji Świdnickiej i II Mistrzostwach Dolnego Śląska Ministrantów i Lektorów w Pływaniu. Zawody odbędą się na krytej pływalni „Aquarius” w Bielawie. Organizatorami są Diecezja Świdnicka oraz OSiR Bielawa.

Celem zawodów jest promowanie zasad bezpiecznego pływania, kąpieli wodnej i uprawiania sportów wodnych, popularyzacja pływania, propagowanie aktywnej formy spędzania czasu wolnego wśród ministrantów, lektorów  i ceremoniarzy z Diecezji Legnickiej, Diecezji Wrocławskiej i Diecezji Świdnickiej. Jest to także okazja do promocji naszej ministranckiej wspólnoty parafialnej, która jako jedyna będzie reprezentowała nasz świebodzicki dekanat.

Do zawodów zostali zgłoszeni następujący ministranci:

  • Grzegorz KACZMAREK
  • Mateusz ŁAWIŃSKI
  • Jakub NOWAK
  • Tomasz ZAJĄC

Nasi zawodnicy będą startować w dwóch konkurencjach.

  • 100m stylem grzbietowym
  • 100 m stylem dowolnym

Trzymajcie kciuki za naszych sportowców. Początek zawodów sobota godz. 11.15.

Dodaj komentarz

Top