Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Kolejny wieczór Józefowy

Kolejny wieczór Józefowy

8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego, który zakończy się 8 grudnia 2021 r. 

Odpowiedzą na Apel Papieża Franciszka są Wieczory Józefowe w naszej parafii. Spotkania dla mężczyzn prowadzi ks. diakon Jakub Zajadły po wieczornej Mszy św. każdego dnia 19 miesiąca.

Tematem drugiego spotkania z cyklu Wieczorów Józefowych była wierność. „Wierność to zgodność ze wzorem, z ideałem. Czy pamiętasz swój ideał? Ta wierność wyraża się w małych codziennych rzeczach. Święty Józef był wierny Bogu, Maryi i Jezusowi mimo bardzo trudnych, nieprzewidzianych okoliczności. Wierność wytwarza bezpieczeństwo i zaufanie. Wierność rodzi się z wiary, a wiara rodzi się z wierności.”

Dodaj komentarz

Top