Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Dzień Świętości Życia

Dzień Świętości Życia

25 marca każdego roku – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego – cały katolicki świat przeżywa Dzień Świętości Życia. W tym dniu w sposób szczególny spoglądamy nie tylko na swoje życie, które jest wielkim darem Stwórcy. Nadarza się też dobra okazja, by zatroszczyć się o życie tych najbardziej bezbronnych, poczętych, ale jeszcze nienarodzonych, którym grozi zagłada. W intencji dziecka zagrożonego w łonie matki zabiciem możemy podjąć Duchową Adopcję.

W naszej wspólnocie parafialnej na wzór roku poprzedniego podjęliśmy to ważne dzieło duchowej ochrony życia poczętego. 20 osób podczas uroczystej Eucharystii pod przewodnictwem ks. Wojciecha Oleksego złożyło deklaracje i zobowiązało się do codziennej modlitwy za dziecko nienarodzone zagrożone w łonie matki, łącząc to z dodatkowym dziełem miłosierdzia lub postanowieniem.

Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka zagrożonego zabiciem w łonie matki. Trwa tyle, ile ciąża – 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz specjalnej modlitwy w intencji dziecka i jego rodziców. Osoba decydująca się na adopcję duchową nie wie, kim jest „jej” dziecko, jego imię zna tylko Bóg. Wszyscy, którzy pragną złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji, mogą zrobić to w kościele podczas specjalnej Mszy św., ale również prywatnie. W jakichkolwiek jednak okolicznościach i miejscach odbywa się przyrzeczenie konieczne jest wypełnianie odpowiednich postanowień. Do modlitw można dołączyć dowolnie wybrane dobre postanowienia, np. częsta spowiedź i Komunia św., czytanie Pisma Świętego, post o chlebie i wodzie, walka z nałogami, pomoc potrzebującym.

Dodaj komentarz

Top