Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Droga Krzyżowa ulicami osiedla Piastowskiego

Droga Krzyżowa ulicami osiedla Piastowskiego

W podniosłej atmosferze zbliżających się świąt wielkanocnych tłum wiernych wziął udział w piątkowej Drodze Krzyżowej, która wiodła ulicami osiedla Piastowskiego.

Trasa Drogi Krzyżowej przebiegała ulicą Mieszka Starego, Henryka Pobożnego, Piasta i Księcia Bolka. Po Eucharystii sprawowanej o godz. 18.00 nabożeństwu pasyjnemu przewodniczył ks. Daniel Szymanik, proboszcz naszej parafii. Rozważania o tajemnicy odkupienia prowadził ks. Mirosław.
Między rozważanymi stacjami Drogi Krzyżowej poszczególne grupy wiernych m.in Służba Liturgiczna, Ewangelizacyjna Grupa Teatralna, Róże różańcowe, rodzice, młodzież, dziadkowie, kapłani, mężczyźni, kobiety, niosły wielki, drewniany krzyż.

Wspólna modlitwa pozwoliła mieszkańcom na chwilę refleksji nad wagą rozpoczynającego się właśnie Wielkiego Tygodnia, a atmosfera zadumy pomogła w duchowym przygotowaniu się do świąt. Było to piękne wydarzenie religijne. Uczestnicy śpiewali tradycyjne pieśni, mieli świece, pochodnie i znicze. Dziękujemy wszystkim za świadectwo wiary.

Dodaj komentarz

Top