Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Jezusa można podać ludziom na wiele sposobów – Boże Ciało 2018

Jezusa można podać ludziom na wiele sposobów – Boże Ciało 2018

Boże Ciało 2018, Świebodzice, Św. Brat Albert

W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej ulicami osiedla Piastowskiego przeszła uroczysta procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy.

Procesja została poprzedzona Mszą świętą, której przewodniczył przewodniczył ks. proboszcz Daniel Szymanik, a homilię wygłosił ks. wikariusz Mirosław Benedyk, w której mówił, że Chleb Pański, Eucharystia, to najważniejsza rzeczywistość naszej wiary, jednak nie wyczerpuje wszystkiego. Jest szczytem, dla nas jest źródłem, ale nie jest wszystkim. Jezusa można podać ludziom na wiele sposobów. Można Go podać w słowie, w geście, w pokarmie zwykłym, można Go podać w doświadczeniu miłości. Można podać Jezusa w uznaniu dla człowieka, któremu się mówi: potrzebuję cię, jest dla ciebie miejsce, możesz się zaangażować, możesz być razem ze mną w modlitwie, możesz wejść ze mną razem w konkretną posługę.

Boże Ciało to święto mówiące o najważniejszej tajemnicy naszej wiary – o tajemnicy Eucharystii, pod której postacią Chrystus chciał z nami pozostać. Święto Bożego Ciała zostało ustanowione w 1264 roku przez papieża Urbana IV. Tego dnia wierni publicznie wyznają wiarę w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie, niesionym w procesji do czterech ołtarzy.

Przy pięknej, słonecznej, a wręcz upalnej pogodzie, w uroczystościach wzięły udział tłumy parafian.

>>> Galeria Boże Ciało 2018 <<<

Dodaj komentarz

Top