Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Znak czułości Boga – Namaszczenie chorych

Znak czułości Boga – Namaszczenie chorych

Sakrament namaszczenia chorych, par. Św. Brat Albert Świebodzice

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Podczas wieczornej i porannej Eucharystii wszystkim potrzebującym został udzielony sakrament namaszczenia chorych.

To sakrament walki – Człowiek staje wobec choroby i z Bogiem chce ją zwyciężyć. I ten sakrament ma mu w tym dopomóc. W dwóch kierunkach albo na ciele, albo na duszy, albo i tak i tak. Przez pokolenia wytworzył się lęk wobec tego sakramentu: jeżeli przychodzi ksiądz z ostatnim namaszczeniem, to już koniec — „tylko mi nie wołajcie księdza!” Ale Bóg działa dla życia, nie dla śmierci. Ten sakrament jest dla tych, którzy są chorzy i potrzebują umocnienia: ciała, co może skutkować ozdrowieniem i ducha, co umacnia do przyjmowania po chrześcijańsku cierpień związanych z chorobą lub starością.

Więcej o sakramencie namaszczenia chorych.

Dodaj komentarz

Top