Strona Główna > Aktualności > Zmiany personalne

Zmiany personalne

ks. Wojciech Oleksy - akolita, parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Biskupi kierują poszczególnych księży na nowe parafie. Zmiany nie ominęły naszej parafii.

Zmiany w parafiach to normalna procedura stosowana w Kościele na całym świecie. W przypadku młodszych księży wikariuszy do 10. roku od święceń zmiany następują średnio co trzy lata. Duchowni powyżej 10. roku kapłaństwa otrzymują nominację średnio co 5-8 lat.

Decyzją Księdza Biskupa Marka Mendyka nasz wikariusz ks. Wojciech Oleksy po trzech latach posługi opuścił naszą parafię i od 28 czerwca posługuje w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wałbrzychu.

Od 28 czerwca posługę w naszej wspólnocie rozpoczął ks. Damian Kowalski, który do tej pory był wikariuszem w par. św. Mikołaja w Świebodzicach. Kapłanom życzymy wspaniałych darów Ducha Świętego i radości z kapłańskiej posługi na nowych parafiach.

ks. Damian Kowalski