Strona Główna > Aktualności > Wyposażenie kościoła coraz piękniejsze

Wyposażenie kościoła coraz piękniejsze

parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Przed historycznym wydarzeniem konsekracji kościoła, w ostatnim czasie dzięki Opatrzności Bożej i życzliwości ludzi dobrej woli nasza świątynia powoli nabiera finalnego wyglądu. Jeszcze wiele prac wykończeniowych, ale już jest czym się cieszyć.

Świątynia została odświeżona poprzez prace malarskie. Artyści wykonali i zamontowali cztery sztuki zacheuszków, które są znakami dedykacyjnymi. Jest to swego rodzaju Boża pieczęć, która potwierdzająca przekazanie kościoła na własność Bogu, który otacza opieką swój lud i jednoczy go z sobą. Podczas konsekracji kościoła, biskup namaści zacheuszki olejem świętym.

Powstała jedna stacja drogi krzyżowej oraz położono pierwszy podkład na pas ściany wyznaczającej w przyszłości całość drogi krzyżowej.

Zamontowane zostały nowe lampki wieczne, oznaczające i wyrażające cześć dla obecności Chrystusa.

Został także ręcznie wykonany krzyż prezbiterialny, który możemy już podziwiać w całej okazałości. Jest to fundacja jednego z anonimowych darczyńców.

Za dnia można podziwiać pięknie rozświetlony witraż Św. Małgorzaty Marii Alacoque, od Serca Jezusowego. To także fundacja ludzi dobrej woli.

Trwają również prace przy budowie parkingu.

Przypomnijmy, że niedawno także ustawiono w prezbiterium marmurowy ołtarz ofiarny i ambonę. A na chórze zamontowano specjalną membranę upiększającą wygląd tego miejsca.