Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Otrzymali nowe stroje do posługi

Otrzymali nowe stroje do posługi

W Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przyszli lektorzy przyjeli strój lektorski – albę.

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to ostatni mocny akord roku liturgicznego przed adwentowym wyciszeniem. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego. W odnowionej liturgii Kościół obchodzi tę uroczystość w ostatnią niedzielę roku kościelnego dla podkreślenia, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie.

Podczas Mszy św. o 10:45 nasi przyszli lektorzy otrzymali strój lektorski – albę. Poświęcenia nowych alb dokonał ksiądz Proboszcz. Kiedy obostrzenia sanitarne minął, nowi lektorzy zostaną ustanowieni przez Księdza Biskupa w Katedrze, wtedy otrzymają krzyże lektorskie.

Dodaj komentarz

Top