Strona Główna > Aktualności > Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli 2018, Świebodzice, Św. Brat Albert

Już w najbliższy czwartek 6 stycznia na ulicami Świebodzic po raz kolejny przejdzie barwny korowód na cześć Jezusa Chrystusa. Na wydarzenie zapraszają świebodzickie parafie.

– Scenariusz tej jednej z największych rodzinnych, plenerowych imprez jest wszędzie podobny, ponieważ oparty na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Trzej Królowie oddają Mu pokłon, objawiając go tym samym całemu światu. Nieodzownym elementem każdego Orszaku jest wspólne, głośne, radosne kolędowanie tysięcy ludzi, którzy idą za Trzema Królami ubranymi w barwne stroje oraz ich rycerzami, wojownikami i dwórkami. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się nie tylko biernym widzem, ale aktywnym uczestnikiem wydarzenia. Tego dnia każdy chce mieć na głowie papierową koronę, która przez lata stała się atrybutem święta – taki plan każdego roku kreślą organizatorzy. Przejście Orszaku Trzech Króli jest ogromną atrakcją dla mieszkańców, a zwłaszcza dla dzieci.

Tegoroczny Orszak rozpocznie się tradycyjnie w Rynku o godz. 13:00.
Następnie uczestniczy Orszaku przejdą do Hali Widowiskowo – Sportowej OSiR, gdzie rozpocznie się wspólne kolędowanie. Wszystkich uczestniczących w wydarzeniu prosimy o zachowanie reżimu sanitarnego.
Organizatorem wydarzenia są parafie: Św. Mikołaja, Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Św. Brata Alberta Chmielowskiego, a także Miasto Świebodzice.