Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Będą Czytać Słowo Boże – 19 Nowych Lektorów W Dekanacie

Będą Czytać Słowo Boże – 19 Nowych Lektorów W Dekanacie

Bp Adam Bałabuch przewodniczył 24 kwietnia uroczystej Mszy świętej w kościele pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy, podczas której miał miejsce obrzęd błogosławieństwa nowych ceremoniarzy i lektorów z całej diecezji.

Błogosławieństwo przyjęło 18 ceremoniarzy i 80 lektorów. Ze względu na pandemię na uroczystość przybyli tylko kandydaci ze swoimi duszpasterzami. Posługę lektora otrzymało 19 kandydatów z naszego dekanatu. Nasza parafia wzbogaciła się o 8 nowych lektorów i 2 ceremoniarzy.

Podczas obrzędu ustanowienia nowych lektorów i ceremoniarzy kandydaci przyrzekli gorliwie i sumiennie wypełniać swoje obowiązki oraz otrzymali także z rąk biskupa krzyże będące znakiem ich posługi. Szczegółowa relacja i zdjęcia na stronie Gościa Świdnickiego 

Dodaj komentarz

Top