Strona Główna > Polecamy > Niech Ci błogosławi Pan w Nowym Roku!

Niech Ci błogosławi Pan w Nowym Roku!

Parafia Alberta Świebodzice Życzenia 2018

1 stycznia weszliśmy w Nowy Rok Pański 2018. W tym pięknym dniu, wszyscy składamy sobie życzenia. Pan Bóg też ma względem nas życzenia.

Podobnie jak życzymy sobie nawzajem zdrowia, i Bóg życzy nam zdrowia. Ale naprawdę zdrowy człowiek to ten, który ma zdrową duszę i serce. Bóg życzy nam szczęścia i długich lat życia. Pamiętajmy jednak, że największe nawet szczęście na ziemi ma swój koniec. Bóg życzy nam szczęścia wiecznego, które się nigdy nie kończy. Nasz Ojciec Niebieski życzy nam pełnej i prawdziwej radości, która płynie z czystego sumienia. Bóg chce naszej pomyślności doczesnej, ale ostrzega, abyśmy nie przywiązali do dóbr ziemskich całego naszego serca.

Pierwszy dzień Nowego Roku jest dniem modlitw o pokój. Bóg wie, że człowiek może żyć w kraju, w którym nie ma wojny, ale ludzie mogą mieć niepokój w sercach. Bóg życzy nam pokoju nie tylko między narodami, ale także pokoju w naszych sercach. Wskazując nam w pierwszym dniu Nowego Roku Maryję, Kościół chce nam powiedzieć, że przyszłość, z całą jej niepewnością, najlepiej ubezpieczymy w dłoniach Matki Jezusa i naszej.

Wkroczyliśmy zatem w Nowy Rok ufni w Bożą pomoc i Bożą obecność w naszych rodzinach i domach. Do życzeń, jakie sobie składacie, dołączamy się i my, jako Wasi duszpasterze. Życzymy Wam wszystkim, abyście puste karty nowego kalendarza zapisywali wszelakiego rodzaju dobrem i potrafili tym dobrem dzielić się z innymi.

Szczęśliwego i błogosławionego Nowego Roku!

Do życzeń dołączamy piękną piosenkę.

One thought on “Niech Ci błogosławi Pan w Nowym Roku!