Strona Główna > Aktualności > Zobaczyli Cud Eucharystyczny

Zobaczyli Cud Eucharystyczny

Pielgrzymka do sanktuarium Św. Jacka w Legnicy, par. Św. Brata Alberta w Świebodzicach

W sobotni poranek 8 kwietnia członkowie Bractwa Szkaplerznego wraz z innymi wiernymi wyruszyli na parafialną autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Św. Jacka w Legnicy.

Jak już wiemy w sanktuarium św. Jacka nastąpiło Wydarzenie Eucharystyczne o znamionach Cudu Eucharystycznego. Po przyjeździe na miejsce została nam przedstawiona historia niniejszego Cudu, a także zostaliśmy oprowadzeni po sanktuarium dzięki życzliwości ks. Mateusza Kopanii, tamtejszego wikariusza. Następnie w sanktuarium została odprawiona Msza Św. przez naszego ks. Mirosława, po niej pielgrzymi uczynili dziękczynienie przed Relikwiami Ciała Pańskiego. W drodze powrotnej odwiedziliśmy legnicką katedrę, gdzie 11 marca w kryptach pochowano ks. bpa Tadeusza Rybaka.

Co się stało w sanktuarium?

25 grudnia 2013 roku, w Boże Narodzenie, podczas udzielania Komunii św. na posadzkę upadł jeden z konsekrowanych komunikantów. Zgodnie z procedurą, został on włożony do kielicha z wodą i zamknięty w tabernakulum w celu rozpuszczenia w wodzie. Po 2 tygodniach, 4 stycznia 2014r. zauważono na fragmencie hostii czerwone przebarwienie. Ówczesny biskup legnicki Stefan Cichy powołał komisję w celu zbadania tego zjawiska. 10 lutego 2014 roku w obecności komisji diecezjalnej specjaliści pobrali próbki do badań. Dwa niezależne Zakłady Medycyny Sądowej we Wrocławiu i Szczecinie przeprowadziły liczne badania m.in. DNA, histopatologiczne, histochemiczne, mikrobiologiczne i badania grzybicze. Wynik drugiego badania wskazuje na ludzkie pochodzenie tkanki, a dokładnie na tkankę przypominającą mięsień serca w stanie agonii. O tym co wydarzyło się w Sanktuarium Św. Jacka w Legnicy została powiadomiona Stolica Apostolska. Teraz zgodnie z zaleceniami przygotowano miejsce, w którym relikwia jest wystawiona. Wierni mogą ją oglądać od czerwca 2016.