Jesteś tutaj
Strona Główna > Informacje > Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Zapraszamy na Orszak Trzech Króli

Orszak Trzech Króli, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Drodzy Parafianie. Serdecznie zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli w Świebodzicach. Gromadzimy się w Rynku o godz. 13.00, skąd wyruszy potrójny orszak ulicami naszego miasta do Parku Miejskiego.

Po przybyciu na Rynek proszę kierować się na stoisko, gdzie będą rozdawane zielone balony (dla parafian Św. Brata Alberta), korony i śpiewniki.

Program uroczystości:

  • Początek na Rynku w Świebodzicach – scena 1 – „Archaniołowie”

  • Orszak wyruszy w trzech kolumnach, naznaczonych poszczególnymi kolorami: zielony – parafia św. Brata Alberta, czerwony – parafia św. Mikołaja, niebieski parafia Św. Piotra i Pawła.

  • Scena 2 – „Stworzenie świata” – przy Kościele św. Piotra i Pawła

  • Scena 3 – „Życie w Raju” – przy Kościele św. Mikołaja

  • Scena 4 – „Grzech pierwszych rodziców” – przy klasztorze sióstr Notre Dame

  • Scena 5 – „Chór Aniołów” – przy ul. Żwirki i Wigury

  • Scena 6 – „Pokłon Trzech Mędrców” – Park Miejski

Dla uczestników przygotowano: balony, śpiewniki i korony, które będą rozdawane na Rynku. Każda parafia będzie miała swoje stoisko, a w Parku Miejskim, na zakończenie Orszaku, czekać będzie gorący posiłek. Organizatorami orszaku są: parafia pw. Św. Mikołaja oraz Fundacja REM.

Zapraszamy, aby włączyć się całymi rodzinami w to radosne świętowanie połączone ze wspólnym kolędowaniem. Przekażmy w ten sposób radosną wieść o Chrystusie, który wszedł w nasz ludzki los, by wskazać każdemu człowiekowi dobrej woli drogę, która nada życiu cel i sens.

Orszak Trzech Króli w Świebodzicach
Orszak Trzech Króli w Świebodzicach

Dodaj komentarz

Góra