Strona Główna > Wypominki – modlitwa za zmarłych

Wypominki

Listopad to czas, kiedy więcej myślimy o naszym przemijaniu i o naszych zmarłych; przypomina nam o tym przyroda, gdy pożółkły liść spadając z drzewa pozostawia opuszczone konary; przypomina nam o tym Kościół zapraszając do szczególnej modlitwy wypominkowej za tych, co spośród nas już odeszli.

Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy należeli za życia do danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie wspominkowej.

Pamiętajmy też o odpuście zupełnym, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami jeden raz dziennie dla jednej osoby, modląc się za zmarłych:
od południa w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym – przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św. Wymagane są także pozostałe warunki potrzebne do uzyskania odpustu zupełnego, a mianowicie: stan łaski uświęcającej (ewentualnie odprawienie spowiedzi św.) i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W dniach od 1 do 8 listopada odpust można uzyskać, nawiedzając cmentarz, modląc się w dowolny sposób za zmarłych i spełniając przy tym pozostałe – wspomniane już powyżej – zwykłe warunki.

Modlitwę Wypominkową rozpoczniemy w środę (2 listopada) o 17:30. Porządek modlitw za naszych zmarłych podany jest poniżej. W niedzielę nie będzie wypominek.

2 listopada (czwartek) – ul. Mieszka Starego, ul. Rotmistrza W. Pileckiego, ul. Gen. A. Fieldorfa

3 listopada (piątek) – ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Henryka Probusa, ul. Leszka Białego

4 listopada (sobota) – ul. Dąbrówki, ul. Henryka Brodatego

6 listopada (poniedziałek) – ul. Bolesława II Śmiałego, ul. Henryka Pobożnego

7 listopada (wtorek) – ul. Piasta, ul. Gen. Władysława Andersa

8 listopada (środa) – ul. Księcia Bolka, ul. Władysława Łokietka

9 listopada (czwartek) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery nieparzyste od  1 do 33

10 listopada (piątek) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery nieparzyste od  35 do 69

11 listopada (sobota) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery parzyste, Królowej Elżbiety nr 86-124, + inne wypominki

„Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.”