Strona Główna > Wypominki

Wypominki

Listopad to czas, kiedy więcej myślimy o naszym przemijaniu i o naszych zmarłych; przypomina nam o tym przyroda, gdy pożółkły liść spadając z drzewa pozostawia opuszczone konary; przypomina nam o tym Kościół zapraszając do szczególnej modlitwy wypominkowej za tych, co spośród nas już odeszli.

Kościół więc nieustannie powierza w modlitwie zmarłych, którzy należeli za życia do danej wspólnoty, a także tych, których wiarę znał jedynie sam Bóg. Pamiętajmy o naszych zmarłych i polecajmy ich miłosierdziu Bożemu w modlitwie wypominkowej.

Pamiętajmy też o odpuście zupełnym, który możemy uzyskać pod zwykłymi warunkami jeden raz dziennie dla jednej osoby, modląc się za zmarłych:
od południa w uroczystość Wszystkich Świętych i w Dniu Zadusznym – przez pobożne nawiedzenie kościoła, odmówienie Ojcze nasz i Wierzę w Boga, oraz dowolnej modlitwy w intencjach Ojca Św. Wymagane są także pozostałe warunki potrzebne do uzyskania odpustu zupełnego, a mianowicie: stan łaski uświęcającej (ewentualnie odprawienie spowiedzi św.) i przyjęcie Komunii św., zachowanie wolności od przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.

W listopadzie odpust można uzyskać, nawiedzając cmentarz, modląc się w dowolny sposób za zmarłych i spełniając przy tym pozostałe – wspomniane już powyżej – zwykłe warunki.

Modlitwę Wypominkową rozpoczniemy we wtorek (2 listopada) o 17:30. Porządek modlitw za naszych zmarłych podany jest poniżej. W niedzielę nie będzie wypominek.

2 listopada (wtorek) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery nieparzyste od 1 do 33

3 listopada (środa) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery nieparzyste od 35 do 69

4 listopada (czwartek) – ul. Bolesława Krzywoustego – numery parzyste, ul. Królowej Jadwigi, ul. Królowej Elżbiety nr 86-124, ul. Kazimierza Odnowiciela

5 listopada (piątek) – ul. Bolesława II Śmiałego, ul. Henryka Pobożnego, ul. Władysława Łokietka, ul. Leszka Białego

6 listopada (sobota) – ul. Mieszka Starego, ul. Rotmistrza W. Pileckiego, ul. Gen. A. Fieldorfa, ul. Gen. Władysława Andersa

8 listopada (poniedziałek) – ul. Księcia Bolka, ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Henryka Brodatego

9 listopada (wtorek) – ul. Dąbrówki, ul. Henryka Probusa

10 listopada (środa) – ul. Piasta + inne wypominki złożone po 2 listopada oraz spoza parafii

„Życie Twoich wiernych, o Panie, zmienia się, ale się nie kończy. I gdy rozpadnie się dom doczesnej pielgrzymki, znajdą przygotowane w niebie wieczne mieszkanie.”