Strona Główna > Aktualności > Witraż ze Św. Janem Pawłem II pięknie się prezentuje

Witraż ze Św. Janem Pawłem II pięknie się prezentuje

Witraż, Św. Jan Paweł II, Parafia św. Brata Alberta Świebodzice

Podczas ostatnich uroczystości dziękczynnych jednym z poświęconych witraży był wizerunek papieża Św. Jana Pawła II. To kolejny witraż upiększający naszą świątynię.

Przypomnijmy, że dotychczas w oknach naszego kościoła zainstalowano 3 witraże przedstawiające wizerunki św. apostołów, Łukasza, Tomasza i Mateusza. Wizerunek świętego papieża jest już czwartym witrażem, a następne czekają w kolejce do realizacji. Warto podkreślić, że zarówno ten jak i wcześniejsze ozdobne wypełnienia okien, wykonane z kawałków kolorowego szkła wprawianych w ołowiane ramki osadzone między żelazne sztaby mogły powstać dzięki ofiarności osób indywidualnych.