Jesteś tutaj
Strona Główna > Aktualności > Promocja nowych ministrantów

Promocja nowych ministrantów

Promocja ministrantów 2016, Świebodzice, Św. Brat Albert

W Wielki Czwartek 24 marca podczas Mszy Wieczerzy Pańskiej do grona Służby Liturgicznej zostało włączonych dziewięciu nowych chłopców.

Podczas uroczystej Mszy św. sprawowanej o godz. 18:00 ksiądz Proboszcz poświęcił komże oraz pobłogosławił nowych ministrantów, którzy pierwszy stanęli przy ołtarzu w stroju liturgicznym. Kandydaci zostali odpowiednio przygotowani do tej zaszczytnej służby. Mamy nadzieję, że z pomocą łaski Bożej dobrze będą wypełniać swoje zobowiązania. Przez okres siedmiu miesięcy chłopcy zdobywali wiedzę i umiejętności pod czujnym okiem opiekuna Służby Liturgicznej ks. Mirosława.

Posługa ministranta do której zostali dopuszczeni nasi chłopcy jest potrzebna Kościołowi i bardzo przez Kościół ceniona. Ministrant bowiem pomaga kapłanowi przy sprawowaniu świętych obrzędów, szczególnie podczas Mszy Św. Od tej pory ci chłopcy będą nosić świętą księgę, a także krzyż, zwycięski sztandar naszej wiary, będą dawać znaki dzwonkami, podawać dary ofiarne oraz na cześć Boga nosić kadzidło i światło.
Życzymy wszystkim nowym ministrantom, aby byli chlubą swoich rodzin, naszej parafii, a swoim postępowaniem i dobrze wypełnionymi obowiązkami godnie służyli na Chwałę Pana.

Na Chwałę Boga w Trójcy Świętej Jedynego przyjmujemy tych chłopców do grona ministrantów.
Bogu niech będą dzięki.

Do grona ministrantów zostali przyjęci:

 1. Ignacy CIARCIŃSKI
 2. Ermelindo DE MERCURIO
 3. Miłosz DYLEWSKI
 4. Alexander JANIAK
 5. Miłosz KAWALEC
 6. Rafał KOSZEL
 7. Maciej KRÓL
 8. Jakub PAJOR
 9. Dawid WIERZBICKI
   
Góra