Strona Główna > Aktualności > Prace budowlane w sezonie 17/18

Prace budowlane w sezonie 17/18

par. św. brata Alberta Świeodzice

Z roku na rok wnętrze naszej świątyni pięknieje. I choć niektóre prace, jak wylewanie posadzek, czy tynkowanie nie są robotami spektakularnymi, to bez nich dalsze inwestycje nie mogłyby po prostu się odbyć. A przed nami kolejne wyzwania, które w sposób konkretny upiększą naszą świątynię.

W czerwcu gościliśmy ks. biskupa Ignacego Deca na dorocznym odpuście parafialnym. Była to także dobra sposobność, aby podsumować kolejny rok naszych wspólnych prac budowlanych, którymi przewodzi nasz ks. proboszcz Daniel Szymanik.Tak więc od ostatniego odpustu w kościele wykonano następujące prace:

• izolacja podstawy dachu kościoła (pianka poliuretanowa)
  • montaż sufitu napinanego
  • kolejne nowe witraże
  • nowe nagłośnienie
  • wylanie posadzki w prezbiterium, na chórze i na zapleczu
  • tynkowanie zaplecza i zakrystii
  • wylanie schodów do tabernakulum
  • wylanie posadzki przemysłowej pod chórem
  • montaż nowych mebli w zakrystii ministranckiej i kapłańskiej
  • zakup dwumetrowej figury św. Brata Alberta Chmielowskiego

Już od wakacji kolejne zaplanowane prace będą także realizowane, wśród których można wyróżnić:

• montaż kolejnych witraży (Św. Maksymiliana Marii Kolbego i Św. Rafała Kalinowskiego)
  • wykonanie i montaż nowego ołtarza głównego (stół ofiarny)
  • wykonanie ściany głównej prezbiterium zgodnie z projektem artystycznym, który będzie przedstawiał Pana Jezusa w białej szacie z otwartymi ramionami.