Strona Główna > Aktualności > Zakończenie Białego Tygodnia u MB w Polanicy

Zakończenie Białego Tygodnia u MB w Polanicy

parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

Pierwsza Komunia Święta zawsze jest szczególną radością całej wspólnoty parafialnej. Wyrażając wdzięczność za dar Eucharystii, grupa dzieci i rodziców w sobotę 8 czerwca udała się na diecezjalne dziękczynnie dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy Zdroju.

Wdzięczność to uczucie będące odpowiedzią na doświadczone dobro. Nasza obecność w progach najmłodszego sanktuarium naszej diecezji była tego najszczerszym wyrazem. Już na miejscu grupa uczestniczyła we Mszy Św. pod przewodnictwem ojca diecezji biskupa Ignacego Deca, który mówił, że Maryja bardzo kocha dzieci, bo to dzieciom się objawiła w Fatimie, nie dorosłym. To przez dzieci chciała przekazać orędzie, które zaprowadzi je i ludzkość do Jej Syna Jezusa Chrystusa.

Maryja będzie się cieszyła, gdy będziecie co niedzielę przychodzić na Mszę i przyjmować Komunię św., bo Ciało Jezusa daje nam nowe życie, dzięki niemu możemy być lepsi – mówił biskup.

Ze względu na deszcz zebrani przenieśli się w trakcie liturgii z terenu przy sanktuarium do kaplicy. Kustosz o. Zdzisław Świniarski zauważył, że tylu dzieci jeszcze w tym miejscu nie było.

W przestronnych ogrodach ojców sercanów po Mszy św. dla dzieci i dorosłych czekało wiele atrakcji. Bogato zastawione stoły z domowymi potrawami i wypiekami. Przeróżne stoiska: m.in. Caritas Diecezji Świdnickiej, która karmiła i rozdawała paczki dla dzieci. Lasy Państwowe, 22 Batalion Piechoty Górskiej z Kłodzka. Straż Pożarna. Nie zabrakło kiełbasek z ogniska, dmuchanych zjeżdżalni, czy basenu z piłeczkami, a także występów artystycznych ludowych zespołów muzycznych.

W pielgrzymce uczestniczyło blisko 700 osób z 20 parafii diecezji świdnickiej, w tym 40 osób z naszej parafii na czele z panią katechetką Teresą Sikorską i ks. Wojciechem Oleksym.