Strona Główna > Aktualności > Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Pielgrzymka Róż Żywego Różańca

Żywy Różaniec, parafia św. Brata Alberta Świebodzice

„Modląc się na różańcu zwyciężymy szatana, jego zakusy i wszelkie zło, które nam zagraża” – mówił bp Ignacy Dec 6 października, w sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej w Bardzie podczas Pielgrzymki Róż Żywego Różańca diecezji świdnickiej. Bardzkie sanktuarium zgromadziło blisko 2 tyś. wiernych oraz 50 kapłanów diecezjalnych i zakonnych.

Na pielgrzymce nie zabrakło pielgrzymów ze Świebodzic. Pielgrzymi z ks. Wojciechem Oleksym  wysłuchali konferencji o. Mieczysława Pośpiecha OFM poświęconej św. o. Maksymilianowi Kolbe, wielkiemu czcicielowi Matki Najświętszej i orędownikowi modlitwy różańcowej. Następnie została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem bp. Ignacego Deca.

Po Mszy św. biskup świdnicki odmówił akt zawierzenia Matce Bożej. Wszyscy uczestnicy uroczystości wzięli też udział w procesji różańcowej z figurą Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej.