Strona Główna > Aktualności > Chór parafialny > Na Kubę, na Maćka i na Kaźmierza – pastorałki naszego chóru (video)

Na Kubę, na Maćka i na Kaźmierza – pastorałki naszego chóru (video)

chór parafialny, par. Św. Brata Alberta Świebodzice

Po porannej Mszy św. o godz. 8.00 w drugi dzień Bożego Narodzenia w święto św. Szczepana pierwszego męczennika, chór parafialny przy akompaniamencie organisty Pana Michała Sokołowskiego dał koncert kolęd i pastorałek.

Wśród znanych kolęd jak: Pasterze mili, czy Z narodzenia Pana, pojawiły się ludowe pastorałki. Na uwagę zasługują żartobliwe teksty tych piosenek, które jako pieśni religijne utrzymane są w wesołym charakterze, w tonie sielankowym. Nasze panie z chóru wyśpiewały m.in. właśnie taką pastorałkę pt: Dnia jednego o północy. Zachęcamy do obejrzenia relacji wideo.

1. Dnia jednego o północy, gdym zasnął w wielkiej niemocy, nie wiem, czy na jawie, czy mi się śniło, że wedle mej budy słońce świeciło.
2. Sam się czym prędzej porwałem i na drugich zawołałem; na Kubę, na Maćka i na Kaźmierza, by wstali czym prędzej  mówić pacierza.
3. Nie zaraz się podźwignęli, bo byli twardo zasnęli; alem ich po trochu wziął za czuprynę, by wstali, bieżeli witać Dziecinę.