Strona Główna > Aktualności > Parafia w czasie koronawirusa

Parafia w czasie koronawirusa

parafia Św. Brata Alberta Świebodzice

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce, nasza parafia stosuje zalecenia służb sanitarnych oraz Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski.

Do czasu odwołaniapandemiii w związku z ograniczeniami sanitarnymi wprowadzonymi na terenie całego kraju informujemy, co następuje:

• realizujemy przyjętą zasadę obecności na Mszy św. i nabożeństwach w liczbie nie większej niż 5 osób, przewidzianej w rozporządzeniu organów państwowych,
  • biorąc pod uwagę ograniczenia ilościowe dotyczące Mszy Świętej zaleca się, by uczestniczyły w nich przede wszystkim osoby związane z zamówioną intencją mszalną.
  • wiernych prosimy o korzystanie z dyspensy od uczestnictwa we Mszy Świętej niedzielnej udzielonej przez bpa Ignacego wszystkim wiernym do odwołania, równocześnie zachęcamy do uczestniczenia we Mszy św. za pośrednictwem telewizji, radia i Internetu,
  • kościół jest otwarty przez cały dzień i udostępniony do indywidualnej modlitwy. Prosimy jednak pamiętać o ograniczeniach ilościowych (do 5 osób),
  • Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o 1800, (dostępne przez Facebook)
  • okazja do spowiedzi w tygodniu przed każdą Mszą św. oraz w niedzielę podczas każdej Mszy św.
  • Szczególnym wyrazem łączności duchowej z Kościołem jest praktyka Komunii duchowej (nazywanej także Komunią pragnienia), do której zachęcam wszystkich, nie mogących przystąpić do Komunii sakramentalnej. Akt Komunii duchowej wymaga stanu łaski uświęcającej.
  • nie wolno stosować spowiedzi przez środki elektroniczne (pod rygorem nieważności sakramentu).
  • Sprawowanie Sakramentu Chorych udziela się zasadniczo osobom będącym w niebezpieczeństwie śmierci, wraz z Komunią umierających, czyli Wiatykiem.
  • Comiesięczne odwiedziny chorych z Komunią św. zostają zawieszone.
  • Zawiesza się wizyty szafarzy nadzwyczajnych z Komunią św. u wiernych.